PERNÍČKY S RUMOVOU POLEVOU

14. prosince 2021


Bez perníčků si nedokážu toto předvánoční období vůbec představit. Bohužel jsem vždycky tak natěšení a mám velké oči, že připravím těsto rovnou z dvojité dávky. Toto nadšení mi většinou vydrží jen do doby, než uvidím to množství perníčků, které bude potřeba nazdobit.I když klasicky zdobené perníčky mají neskutečné kouzlo, ne vždycky je na ně čas, někteří neradi zdobí a jiní si nevěří. Pro tyto případy jsou perníčky s rumovou polevou skvělým řešením. Výhodou je, že zmizí rychleji i těsto, válí se totiž na vyšší vrstvu, aby byly perníčky krásně nadýchané. Ke zdobení polevou pak potřebujete jen dvě misky, jednu s cukrem a jednu s rumem nebo brandy. Samozřejmě si můžete rumovou polevu z uvedených ingrediencí smíchat rovnou, ale první verze je zábavnější. Jen bych vás chtěla varovat, abyste moc neolizovali prsty, ať se neopijete 😊.


 

PERNÍČKY S RUMOVOU POLEVOU

 

 

INGREDIENCE

 

PERNÍČKY

 

240 g povoleného másla

2 vejce

30 g mleté skořice

15 g mletého zázvoru

na špičku nože mletého nového koření

400 g medu

150 g moučkového cukru

6 g sody

700 g hladké mouky

 

 

POLEVA


moučkový cukr

150 – 200 ml rumu nebo brandy

 

 

POSTUP

 

Máslo rozpustíme na mírném stupni, odstavíme z plotýnky a vmícháme koření. Přidáme med a cukr.


V míse robota smícháme mouku a sodu. Nalijeme máslovou směs a přidáme vejce. Hněteme tak dlouho, dokud nevznikne hladké a kompaktní těsto. Zabalíme jej do potravinové folie a necháme přes noc odpočinout v chladu.


Před pečením necháme těsto povolit (20 – 30 minut by mělo stačit). Na pomoučeném válu těsto vyválíme na cca 6-8 mm a vykrajujeme požadované tvary. Pečeme v troubě předehřáté na 175 °C. Pečeme asi 10 - 12 minut (pokud bude těsto tenčí, bude vyžadovat kratší čas). Jakmile začnou kraje zlátnout, vyndáme z trouby.


Necháme trochu vychladnout, ale ne úplně (perníčky musí být ještě teplé).

 

Do jedné menší misky si nachystáme moučkový cukr a do druhé rum.

 

Vrchní stranu perníčků postupně namáčíme do rumu, poté do cukru a opět do rumu. Položíme na mřížku nebo pečicí papír a necháme zcela vystydnout. Na povrchu vznikne křupavá krusta a alkohol se krásně vsákne do perníčků. Skladujeme v uzavíratelné nádobě, aby zůstaly perníčky měkké.Okomentovat

Ahoj,
jsem moc ráda, že jste se zastavili. Děkuji za všechny komentáře a připomínky.

Alča

Co je nového na instagramu

© Mon cafe blog. Design by FCD.