BANÁNOVO-ANANASOVÉ SMOOTHIE S KURKUMOU

11. března 2017


Fakt jsem se nezbláznila, když přidávám kurkumu do smoothie. Tohle smoothiečko si dávám většinou po běhání, abych doplnila energii. Kurkumu jsem zatím využívala spíš při vaření, ale při svém brouzdání po internetu a procházení článků zabývajících se zdravou stravou a různými superpotravinami, jsem objevila Ameriku (trochu pozdě :-)) - alespoň určitě oproti některým). A proto ji poslední dobou cpu téměř všude a do všech jídel.

Původně se kurkuma využívala hlavně v indické kuchyni k ochucení jídel. Zde ji také nazývají "kořením života". Kurkuma má spoustu léčebných využití a právem ji tak můžeme zařadit mezi další superpotraviny. Kurkumin obsažený v koření je silným antioxidantem, má protirakovinotvorné účinky, je nejsilnější přírodní protizánětlivou látkou, posiluje imunitní systém, reguluje hladinu cholesterolu v krvi, pomáhá při léčbě kožních onemocnění a vysokého tlaku, pomáhá redukovat stres. A pokud přidáte trošku mletého černého pepře, jehož součástí je piperin, zvýší se vstřebatelnost kurkuminu až o 2000 %. Takže pokud budete i v dalších jídlech používat kurkumu, nezapomeňte přidat špetku černého pepře, abyste maximalizovali její účinky. A nezapomeňte si ji připsat na svůj nákupní seznam :-).


BANÁNOVO-ANANASOVÉ SMOOTHIE S KURKUMOU

1 porce do většího hrnku nebo 2 menši porce

Ingredience:

1 banán
1/2 ananasu
3/4 kávové lžičky mleté kurkumy
špetka černého pepře
1/2 - 3/4 hrnku kokosového mléka / kokosové vody

Postup:

Do blenderu si nakrájíme banán, ananas, přidáme kurkumu a pepř. 

Nalijeme 1/2 hrnečku kokosového mléka nebo vody a mixujeme. Podle toho, jak chceme mít smoothie husté, postupně přiléváme zbytek tekutiny až do požadované konzistence.

Směs nalijeme do skleničky na smoothie. Okomentovat

Ahoj,
jsem moc ráda, že jste se zastavili. Děkuji za všechny komentáře a připomínky.

Alča

Co je nového na instagramu

© Mon cafe blog. Design by FCD.