BORŮVKOVÝ CLAFOUTIS

22. března 2022Clafoutis je skvělou (nejen) letní záležitostí. Dezert původem francouzský tvoří palačinkové těsto, nečekejte tedy tradiční sušší bublaninu. V tom pravém nefalšovaném  clafoutis musí být spoustu nevypeckovaných třešní. Nicméně si ale myslím, že je to velká škoda - ne tedy, že tam je spoustu třešní, ale péct jej pouze v období, kdy třešně rostou. Stejně vynikající je totiž i s jiným letním ovocem - rebarborou (tuto verzi najdete na blogu) nebo s borůvkami. A právě na borůvkovou variantu najdete recept v tomto příspěvku.

A zaručuju vám, že stejně tak, jako jej budete mít rychle upečený, bude i bleskurychle snězený.BORŮVKOVÝ CLAFOUTIS


INGREDIENCE


500 g borůvek (mražených nebo čerstvých)

2 lžíce třtinového cukru

1 vanilkový lusk

120 g hladké mouky

80 g krupicového cukru

2 vejce

2 žloutky

200 ml smetany ke šlehání

100 ml mléka

máslo na vymazání formyPOSTUP


Troubu předehřejeme na 190 °C. (budeme péct zprudka, aby se povrch zkaramelizoval).


Borůvky necháme rozmrazit nebo je omyjeme a necháme okapat. Zapékací formu vymažeme máslem. Borůvky zasypeme 2 lžícemi cukru.


Mouku smícháme s cukrem, zrníčky z vanilkového lusku, vejci, žloutky, smetanou, mlékem a vyšleháme hladké těsto. Směsí přelijeme borůvky a vložíme do trouby. 


Pečeme 30 – 40 minut (záleží na formě a na výšce těsta) – při pečení neotvíráme troubu, aby těsto nespadlo. Clafoutis by měl být zkaramelizovaný a nadýchaný. Při podávání jej můžeme lehce poprášit moučkovým cukrem.
Okomentovat

Ahoj,
jsem moc ráda, že jste se zastavili. Děkuji za všechny komentáře a připomínky.

Alča

Co je nového na instagramu

© Mon cafe blog. Design by FCD.