ČOKOLÁDOVÉ DORTÍKY S MALINAMI

18. března 2018

Taky vás několik dnů posledního týdne naladilo na jaro a slunečné dny? Ale teď o víkendu se zase spíš hodil horký čaj s medem a teplá deka. Studený vítr u nás pěkně zalézal za nehty a vůbec nic mě netáhlo ven. Musím se přiznat, že návrat zimy se mi vůbec nelíbí …. Já vím, že kalendářně je ještě zima, ale teplejší dny bych už přivítala. Už mám dost smutného a pošmourného počasí, potřebuju sluníčko a vůni ve vzduchu.
A protože jsem neměla chuť jít ven, vrhla jsem se na pečení. Rozhodla jsem se tentokrát připravit malé dortíčky s čokoládou a s malinami. Kombinaci nakyslých malin s čokoládou mám moc ráda a používám ji velmi často, má totiž zajímavou a neodolatelnou chuť. Před podáváním je dobré nechat dortíky trochu vychladit. A pokud je venku zima, stejně jako dnes, místo ledničky dobře poslouží třeba i terasa. Ale pozor na nezvané mlsouny :-).


ČOKOLÁDOVÉ DORTÍKY S MALINAMI

Ingredience
(cca 16 dortíků)

500 g hladké špaldové mouky
200 g třtinového cukru
několik kapek vanilkového extraktu
500 ml mléka
5 polévkových lžic rozpuštěného másla
2 vejce
3 lžíce medu
1 lžička jedlé sody
1 kypřící prášek s vinným kamenem
3 lžíce holandského kakaa
špetka soli

Poleva:
100 g hořké čokolády min. 70 %
150 g čerstvých malin
malinová marmeláda

Postup

Troubu si předehřejeme na 180°.

Na těsto si vymícháme vejce s cukrem, poté přidáme med a vanilkový extrakt. Do směsi pomalu přiléváme mléko a rozpuštěné máslo.

Do mouky přidáme prášek do pečiva, sodu, kakao a sůl. Sypkou směs postupně vmícháváme do těsta a mícháme tak dlouho, dokud se vše nespojí.

Těsto nalijeme na vymazaný a hrubou moukou vysypaný plech (případně na plech vyložený pečícím papírem). Pečeme cca 30 minut. Jakmile se okraje začnou trochu odlepovat od plechu, je koláč hotový. Pokud zkoušíme pomocí špejle, musí být špejle suchá.

Koláč necháme trochu vychladnout. Pomocí vykrajovátky vykrajujeme kolečka. Pokud je koláč vyšší, rozkrojíme na podélně ještě každé kolečko na polovinu. Každý dortík je tvořen ze 3 vrstev. Jednu vrstvu namažeme malinovou marmeládou, přiložíme druhé kolečko, opět namažeme marmeládou a přiklopíme posledním kolečkem. Takto vytvoříme další dortíky.

Mezitím si ve vodní lázni rozpustíme hořkou čokoládu. Rozpuštěnou čokoládou polijeme dortíky a na povrch poklademe čerstvé umyté maliny.

Dortíky uchováváme raději v chladnu.


Okomentovat

Ahoj,
jsem moc ráda, že jste se zastavili. Děkuji za všechny komentáře a připomínky.

Alča

Co je nového na instagramu

© Mon cafe blog. Design by FCD.