10. 1. 2016

Granola s perníkovým kořením


Dejte si sladkou a zdravou snídani a nalaďte se dobrou náladou na celý den. Vyznávám rčení, že snídaně je základ dne a představte si, že takovou granolu můžete mlsat jako lehkou svačinku nebo uzobávat po večerech. Ovesné vločky obalené ve směsi medu, kokosového oleje a perníkové koření krásně voní a sladce ochutí mléko nebo jogurt. Lněná a dýňová semínka zase dodají energii. A když doplníte čerstvým ovocem, zdravá snídaně je na světě. Tak to dělám alespoň já. Nastavím si tak hned od rána pohodový den. Nejdřív vyjídám křupavé hrudky, pak přijdou na řadu oříšky obalené medem. Tyhle snídaně mě prostě baví. A mléko ochucené perníčkovým kořením Vás přenese do kuchyně, ve které se pečou perníčky. Tak lžíci do ruky a jdeme na to! Ingredience:
500 g ovesných vloček
250 g semínek a ořechů (lněná semínka, dýňová semínky, celá jádra mandlí, na posypání pak kokosové lupínky)

Mokrá směs:
130 g medu
130 g javorového sirupu
120 g tuku (použila jsem kokosový olej, ale můžete zkombinovat i máslo s olivovým olejem)
špetka soli
perníčkové koření (mám svoji vlastní směs z 10 hřebíčků, 20 kuliček nového koření, 1 lžička skořice, 5-7 kytiček badyánu, na špičku lžičky mletého zázvoru, 1 lžička mletého anýzu - vše pomleto na prášek v kávovém mlýnku) - ale klidně můžete použít kupovanou směs na perníčky

1) Předehřejte si troubu na 165°C.  Vyložte si 2 velké plechy pečícím papírem.
2) Ve velké míse smíchejte vločky, oříšky a semínka.
3) Do kastrolku s dejte ingredience na marinádu a zahřejte. Není potřeba, aby směs vařila, ale aby se nám všechny ingredience propojily. Tuk se musí rozpustit a směs by měla být hustší, krémovitější konzistence.
4) Směs přidejte k vločkám, promíchejte. rozdělte na dva plechy a rovnoměrně rozprostřete. Vločky neumačkávajte. Zůstanou pěkně načechrané a křupavé.
5) Pečte 20 - 25 minut. Uprostřed pečení promíchejte. Jakmile začnou zlátnout, plechy vytáhněte z trouby a nechte ještě dojít na plotně. Směs nechte pořádně vychladnout a uzavřete do vzduchotěsné nádoby, aby vločky zůstaly pěkně křupavé.
Okomentovat

Děkuji za všechny komentáře a těším se vás.
S láskou Alča ♥

© Mon Café Blog. Design by FCD.