30. 6. 2016

Melounová pizza


Ne, ne, vůbec se nelekejte. Vše, co má tento recept společného s pizzou, je možná tak akorát tvar. Ale výsledek mi pizzu připomínal, takže název osvěžujícího dezertu byl nasnadě. 
Je léto a začaly prázdniny. Vždy, když jsme o prázdninách vyrazily k vodě, dopřávali jsme si melouny, které tak pro mě zůstaly symbolem prázdniny. A navíc je jejich sezóna právě v plném proudu, čehož je potřeba ji pořádně využít. Nakrájený vodní meloun je v horkém letním dni dokonalým osvěžením. Nejraději jím meloun jen tak, nakrájený na půlměsíčky, když mi sladká šťáva stéká po prstech a jsem ulepená od ucha k uchu. To mě vrací tak trochu do dětství. 
Tentokrát se mi podařilo sehnat meloun bez zrníček a také jsem ho chtěla trochu ozvláštnit. Samozřejmě nic složitého jsem nevymýšlela, recept (pokud se tomu tak dá vůbec říct) je velmi jednoduchý a rychlý. Připravte tuto zdravou variantu "pizzy" pro letní podvečerní posezení nebo třeba na grilovačku s přáteli. Určitě sklidíte úspěch. Sladká vůně melounu navnadí, kombinace barev potěší oko a nevtíravá chuť kokosu Vás přenese do exotiky a navodí tak tu pravou letní atmosféru. Uvidíte, že z talířů zmizí raz dva.

26. 6. 2016

Jahodová variace na Mille-feuilles


Tentokrát jsem sáhla pro inspiraci do francouzské kuchyně. Zřejmě ještě pod vlivem dojmů z mé cesty do Francie, kde si moje chuťové pohárky přišly na své. Vůně francouzských kaváren a cukráren mě nalákala. Ale protože v tomto krásném a teplém počasí jsem chtěla trávit čas spíš venku, rozhodla jsem se pro jednodušší recept. To pravé mille feuilles si nechám na někdy jindy :-). Surovin nepotřebujete mnoho a na to, že je recept poměrně jednoduchý, jeho efekt je přímo úžasný. Velkou pochvalu jsme sklidila také od rodiny, která si jej velmi pochvalovala. Navíc v těchto letních dnech je takový dezert s čerstvým ovocem a vychlazený z ledničky přímo ideální. A myslím, že pokud jej uděláte k odpolední kávě pro návštěvy, budete mít zaručeně úspěch. 

12. 6. 2016

Borůvkovo-ostružinový crumble


Crumble patří mezi mé TOP 10 a je jedním z dezertů, který bych mohla jíst od rána do večera a nikdy mě neomrzí. Přes zimu dělám většinou jablkový nebo hruškový, ale jakmile začne dozrávat ovoce na zahrádce, tak mám na výběr mnohem více chutí. Navíc mě baví, že s ním není skoro žádná práce. Ovoce a posypka. Ten kdo tohle vymyslel, byl zřejmě génius... 
Borůvky a ostružiny nemají zrovna sezónu, ale potřebovala jsem zlikvidovat zásoby z mrazáku. A také jsem klasickou posypku nahradila zdravější variantou obsahující vločky. Je jedno, které použijete, záleží na preferencích a Vaší chuti. Por tento crumble jsem použila klasické ovesné, ale třeba pro jablkový používám pohankové, protože ty mají po upečení chuť oříšků...

5. 6. 2016

Medové řezy s mascarpone a borůvkami


I když není zrovna jejich sezona, můžu se po borůvkách utlouct. Takže i když nám na zahrádce začínají právě zrát jahody, rozhodla jsem se nakonec pro borůvky. Jahod ještě není tolik, aby vyšly na koláč a zatím je ujídáme jen tak a přímo čerstvé. Od kolegy z práce jsem koupila čerstvě stáčený  včelí med. To je lahoda největší. Namazat si med na čerstvý chléb s máslem je snad ten Top 10 nej dezert, který znám. A bývaly doby, kdy jsem se této dobrůtky (a nejen na snídani) nemohla nabažit. 
Volba byla jasná, použít při pečení med a borůvky, aby vznikl osvěžující nadýchaný dezert. A tak jsem zvolila medové těsto a borůvky do krému. Medové těsto vychází z receptu na domácí marlenku, který mám již dlouho uložený, ale marlenku jsem z něj zatím ještě upéct nestihla - ale chuťově je tak vynikající, že se do ní jednou budu muset pustit :-). Těsto je po upečení krásně měkké a nadýchané. Protože krém je z mascarpone, uložila jsem pro jistotu řezy do lednice a tak jsem také zjistila, že vychlazené jsou úplně nej nej.

Follow Me On Instagram

© Mon Café Blog. Design by FCD.