29. 1. 2017

HRUŠKOVÁ POHANKOVÁ KAŠE

29. 1. 2017

HRUŠKOVÁ POHANKOVÁ KAŠEV loňském roce jsem se začala trošku více soustředit na to, co jím, a snažím se postupně měnit svoje stravovací návyky. Řeknu vám, někdy mi to dává docela zabrat a Vánoce s touto snahou tedy dost zatočily. Jedno je jisté, sladké a koláčky si asi nikdy nebudu umět stoprocentně odepřít, ale určitě se s tím bude dát něco dělat :-). Třeba uspokojit své chuťové pohárky zdravějšími dobrůtkami.

V těchto chladných dnech a hlavně o víkendových ránech, kdy mě netlačí čas a nemusím utíkat do práce, si ráda vychutnám teplou snídani. Když tak přemýšlím, mám raději sladké snídaně doplněné čerstvým ovocem. Postupně úročím naše zásoby jablek a hrušek, které jsme na podzim sklidili, a moc ráda je kromě koláčů používám při přípravě ovesné kaše. A teď si přípravy kaše užívám ještě víc, protože jsem byla asi moc hodná a Ježíšek mi na Vánoce nadělil blender. Postupně zkouším a testuji, ale rychlost s jakou připravím třeba smoothie mě skutečně baví.
Read article
8. 1. 2017

HORKÁ ČOKOLÁDA

8. 1. 2017

HORKÁ ČOKOLÁDA

První letošní víkend je teda pěkně mrazivý. Na to vůbec nejsem zvyklá a pořád se nemůžu pořádně zahřát. Ani procházka venku v těch -12°C k tomu nepomohla. Je ale pravdou, že jsem strávila venku asi tři hodiny a ušla jsem pěkných pár kilometrů. Na konci jsem už ale cítila, jak mám prokřehlé ruce i přes rukavice.

Šálek horké čokolády je pro takový mrazivý den přímo ideální. Většinou ji možná máme spojenou s obdobím před Vánocemi, ale myslím, že pro ni je vhodná doba vždycky (alespoň teda v zimě) a nemusíme se ohlížet, co je za měsíc. Tentokrát jsem ji připravila z mandlového mléka, ale samozřejmě můžete použít i normální, protože mandle přidají ještě trošku jinou chuť. Do této fáze by se čokoláda dala považovat za poměrně zdravější, ale pak jsem ji "zabila" pořádnou horou šlehačky - to aby se neřeklo, že je tam moc málo kalorií :-) Takže zdravé, nezdravé... ale je to hlavně moc dobré.

Read article