27. 2. 2016

Čokoládová pěna z avokáda


Anebo jak jsem se po několika nevydařených pokusech stala milovnicí avokáda...
S tímto receptem jsem se naučila jíst avokádo a našla jedno z jeho nejlepších využití (alespoň dle mého skromného názoru). Ano, avokádo začalo být módní záležitostí. Mnoho lidí o něm hovoří jako o superpotravině, protože je to jeden z nejzdravějších plodů na naší planetě s vysokým obsahem vitamínů, minerálů a zdravých tuků (představte si, že z 80 %). Moje cesta k avokádu by se dala rozdělit na několik etap. Nejdřív jsem ho zkusila jíst jen tak nakrájené s pečivem a sýrem - upřímně, bylo to jako shnilá hruška. Tudíž jsem ho nejprve zavrhovala. 

Naštěstí však máme internet a pinterest, kde se to jen hemží obrázky a recepty s avokádem. Krásně nafocené obrázky Vás nalákají a vy zkoušíte a zkoušíte a najednou zjistíte, že máte avokádo rádi, ba dokonce se na něm stanete trochu závislí. A tak se stává stálou součástí mého nákupního seznamu. Používám je do smoothie nebo dokonce i jako náhradu másla do některých čokoládových koláčů.


14. 2. 2016

Malinovo-kokosový dort


Krásnou neděli přeji, i tu valentýnskou těm, kdo Valentýna slaví. U nás doma jej sice moc neslavíme, ale příležitost upéct něco dobrého se najde vždy. Tentokrát, abych rodině trochu přilepšila, rozhodla jsem se upéct jim něco nového a speciálního. Plán na víkendové pečení byl sice původně úplně jiný - brownies s malinami, ale protože mamka nemá moc ráda čokoládové a kakaové koláče, tak nakonec vyhrál dort. A protože jsem chtěla něco trochu slavnostnějšího, tak jsem maliny zkombinovala s kokosem. Dortový korpus je díky malinám velice vláčný, krém z mascarpone dodá na lehkosti a kokos byl pro mě takovou třešničkou na dortu. Jen jeden problém se vyskytl. Že kousky, na nichž je i kokos i maliny jsou pouze 2 :-) Anebo pokud byste si chtěli vychutnat i maliny i kokos, musíte si prostě ukrojit dva kousky... ;-)


7. 2. 2016

Koblihy z trouby


Tento víkend byl ve znamení maškarního a masopustního veselí. A k masopustu patří koblihy. Klasiku známe všichni. Pěkně kulaté, smažené, s meruňkovou marmeládou a pořádnou vrstvou moučkového cukru. Prostě taková pěkná kalorická bomba, jež nám dělá společnost při snídani nebo svačince. Přiznám se upřímně, že smažené koblihy jsem doma zkoušela už několikrát, ale zatím se mi nepodařilo najít to pravé těsto, aby byly pěkně nadýchané jako pírko.
Uvažovala jsem je vyzkoušet i letos, ale nakonec jsem zvolila verzi koblih pečených v troubě. Tvarově sice nevyběhnou stejně jako smažené, ale suroviny na těsto i jejich poměr se shoduje s receptem na smažené. Jen u smažených si s těstem vyhrajete trochu víc, než u pečených. A i když s klasickými koblihy nic moc společného, budete přesto hlídat plech, aby Vám nezmizely pod rukama.


Follow Me On Instagram

© Mon Café Blog. Design by FCD.